Week 11 Playoff Pairings Announced
Division III
Region 11
#8 Granville at #1 Bellefontaine
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winner plays winner of #4 Columbus Marion Franklin/#5 Dresden Tri-Valley
Region 12
#8 Elida at #1 Trotwood-Madison
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winner plays winner of #4 Goshen/#5 Dayton Dunbar
Division IV
Region 14
#6 Marengo Highland at #3 St. Marys
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winner plays winner of #2 Shelby/#7 Wauseon
Division V
Region 18
#6 Indian Lake at #3 Archbold
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Site: Fred Brown Stadium (Defiance)
Winner plays winner of #2 Marion Pleasant/#7 Genoa Area
Region 20
#7 Anna at #2 Middletown Madison
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winner plays winner of #3 Cincinnati Hills Christian Academy/#6 Jamestown Greeneview
Division VI
Region 22
#8 Ada at #1 Liberty-Benton
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#5 Gibsonburg at #4 Hicksville
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other
Region 24
#8 Dayton Christian at #1 Lima Central Catholic
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#5 Tipp City Bethel at #4 Coldwater
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other
_______________________________________________________________________________________
#7 Fort Recovery at #2 Marion Local
Site: Harmon Field (Wapak)
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#6 Mechanicsburg at #3 Spencerville
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other
Division VII
Region 26
#8 Wayne Trace at #1 Norwalk St. Paul
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#5 Tiffin Calvert at #4 Edgerton
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other
_______________________________________________________________________________________
#6 Sycamore Mohawk at #3 Pandora-Gilboa
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#7 Leipsic at #2 McComb
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other
Region 28
#8 Ansonia at #1 Crestview
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#5 Fort Loramie at #4 Minster
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other
_______________________________________________________________________________________
#7 Perry at #2 Lehman Catholic
Site: Alexander Stadium (Piqua)
Friday, November 3rd | 7:30 PM
#6 Riverside at #3 Delphos St. John’s
Friday, November 3rd | 7:30 PM
Winners play each other